POSUL Barański – Komponowanie miasta-Wyobrażenia vs. muzyczne analogie

7 maja 2018 r. godzina 19.30


31947622_840213119513193_3648745477261754368_o


Bartosz Barański – wykład:
Komponowanie miasta. Przestrzenne wyobrażenia o Pałacu Kultury i Nauki na tle analogii muzycznych.

Wystąpienie poświęcone będzie wyobrażonej przestrzeni miasta. Wykładowca opowie o tym, jakie istnieją związki między architekturą, urbanistyką oraz muzyką. Przedstawi artystyczną interpretację przestrzeni miejskiej, zestawiając fizycznie istniejące atrybuty fizjonomii miasta z abstrakcyjnymi zjawiskami muzycznymi. Przedmiotem głębszych rozważań będzie dominanta – zarówno urbanistyczna, jak i muzyczna. Przedstawi także na czym polega analogia między nimi na przykładzie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wykładowi będą towarzyszyć muzyczne przykłady.

Parę słów o naszym wyhkładowcy:
Jest absolwentem specjalności geografia miast na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (klasa wiolonczeli). Obecnie jest doktorantem Zakładu Geografii Miast i Organizacji przestrzennej macierzystego wydziału na UW. Jest autorem pracy magisterskiej pt. „Dominanta i tonika w kompozycji miejskiej Warszawy na przykładzie Pałacu Kultury i Nauki. Przestrzenne rozważania na tle analogii muzycznych”. Została ona nagrodzona w trzech konkursach na najlepsze prace dyplomowe: nagroda główna w konkursie Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy”, nagroda główna w konkursie tygodnika POLITYKA oraz wyróżnienie w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich.
Informacje o wykładzie na stronie POSUL: http://www.posul.waw.pl/2018/05/bartosz-baranski-komponowanie-miasta.html

Program wykładów kolejne tygodnie na http://www.posul.waw.pl/p/nadchodzacewyklady.htmlKONKURS KONKURS POSUL Geologia Skarpy Warszawskiej
KONKURS KONKURS
POSUL Geologia Skarpy Warszawskiej

Reply