Film: „How to destroy time machines” Pol. 2017

26 kwietnia 2018 r. godzina 20.00


30762538_2089866511249648_7043501530829291520_n


Film koncentruje się na postaci Jepha Jermana, mieszkającego w Arizonie muzyka, eksperymentatora, pasjonata dźwięków. Jeph całkowicie zatracił się w tym, co przez nas zwykle jest ignorowane. Wsłuchiwanie się w dźwięki otaczającego nas świata, uczynił sposobem na wyciszenie się i zbliżenie do natury, od której się tak bardzo oddaliliśmy. Film zarejestrowany został przy użyciu binauralnego dźwięku i zrealizowany w technologii Dolby Atmos, co pozwala w sposób niespotykany w filmie dokumentalnym wejść w świat dźwięków. [filmpolski.pl]

Jacek Piotr Bławut:
Urodzony w 1978 roku, Łodzianin. Absolwent kursu dokumentalnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Sz…kła. Współautor scenariuszy filmów fabularnych: „Jeszcze nie wieczór”, „Sen motyla”, „Dzień czekolady”, „Hotel potworny”. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych. W 2011 roku zadebiutował fabularnym filmem krótkometrażowym „Jezioro”, a w 2012 filmem dokumentalnym „Samotność dźwięku”, który zdobył Srebrnego Lajkonika na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

„How to destroy time machines” – 2017 (40 min.)
Po projekcji zapraszamy na rozmowę z reżyserem, Jackiem Piotrem Bławutem, współorganizowane z magazynem Presto filmowe. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Dźwięk okiem kamery”.

To Się Wytnie
ul. Stalowa 46
26.04. godz. 20.00 (czwartek)
Wstęp wolny

Cykl „Dźwięk na ekranie”, czyli filmy dokumentalne poświęcone twórcom muzyki i ich muzycznym inspiracjom. Dokumenty prezentowane w ramach cyklu ukazują muzykę głównie polskich twórców w sposób kreatywny i uniwersalny, pozwalając zbliżyć się do tajemnicy życia danego artysty.
Autorką cyklu jest Maja Baczyńska, redaktor naczelna Presto filmowego, doktorantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, autorka m.in. filmu dokumentalnego „Kilka pytań o słyszenie świata” z cyklu „Portrety kompozytorów” oraz produkcji dla Instytutu Muzyki i Tańca, prezentowanych na festiwalach w Polsce i za granicą i emitowanych na antenie TVP Kultura.POSUL Rosyjskie Towarzystwo Dobroczynności w Warszawie od poł. XIX w. Praskie Cuda Wianki w sobotę w TSW
POSUL Rosyjskie Towarzystwo Dobroczynności w Warszawie od poł. XIX w.
Praskie Cuda Wianki w sobotę w TSW

Reply