Koncert Robert Jaworski [rekonstrukcja/destrukcja]

15 marca 2018r. godzina 20.00


28660341_2064743483761951_3435345225386557440_n


Zapraszamy na koncert Roberta Jaworskiego ze swoim autorskim projektem: rekonstrukcja/destrukcja.

Robert Jaworski to artysta eksperymentalny znany ze swoich fascynacji muzyką dawną, z punkowym i silnie eterycznym zabarwieniem.
Jego najsłynniejszy projekt Żywiołak istnieje od rocku 2007.
Z innych wymienić można chociażby siostrzany Delira&Kompany czy oniryczny Loopus Duo w którym miał chociażby okazję gościć na płycie Czesława Mozilla.
Jego muzykę cechuje zawsze otoczka tajemniczości. Artysta nawiązuje do sztuki ludowej , klasycznej ale w charakterystyczny dla siebie autorski i mocno tajemniczy sposób.

Swoja solową odsłonę rozpoczął po tym gdy w roku 2013 zaproszony został spontanicznie przez organizatorów krakowskiego Festiwalu Rozstaje i wykonał tam program na swoich instrumentach dawnych z pomocą urządzenia powielającego. Bardzo żywiołowa reakcja publiki to był znak którego artysta nie zbagatelizował i od roku 2017 zaczął występować również solowo.
Jego wystąpienia pokazują ,że niezależnie od konstelacji i ilości towarzyszących mu osób jego kreacja niesie sobą zawsze kolejne ciekawe przekazy.

Bez wątpienia udowodnił to po raz kolejny saportując niedawno znany avantfolkowy zespół „Księżyc”. Oprócz licznych sukcesów zespołu Zywiołak, muzyk ma na koncie m.in współpracę m.in. z Kapelą ze wsi Warszawa, Piotrem Dąbrowskim czy Marcinem Przybyłowiczem (współpraca przy tworzeniu muzyki do gry komputerowej „Wiedźmin III Dziki Gon”).

Nie mniej ciekawie zabrzmi pewnie i tym razem.
Jego solowa odsłona którą nazwał rekonstrukcja / destrukcja zapoczątkowała cykl solowych występów na których muzyk skupiać się będzie na wybranym instrumencie lub instrumentach.

Tym razem zobaczymy go grającego na lutni późnorenesansowej. Program nad którym pracuje obejmuje bardzo rzadkie utwory ze zbiorów Oskara Kolberga oraz utwory inspirowane twórczością jego „prekursorów” : Totte Mattssona oraz Jozefa Van Wissema. Utwory zawsze poprzedzane są charakterystycznymi dla Jaworskiego przypowiastkami słownymi.

Raz jeszcze zapraszamy na koncert tego nietuzinkowego artysty.

https://www.youtube.com/watch?v=1mowQvkk4LQ

Wstęp wolny <- wrzutka do kapelusza dla artysty. 🙂POSUL Tomasz Chodorski – Co nowego w Warszawie 2017 POSUL Paweł Podsiadły – Kolekcja win Fukerów – Burszytnowa komnata
POSUL Tomasz Chodorski – Co nowego w Warszawie 2017
POSUL Paweł Podsiadły – Kolekcja win Fukerów – Burszytnowa komnata

Reply