POSUL Gwara Warszawska – czyli o co się detalycznie rozchodzi?

5 lutego 2018r. godzina 19.30


27654637_791141591087013_904829451451496933_n


Wykładzik o tym jak się w naszym ukochanym Syrenim Grodzie niegdyś mówiło. A może nadal mówi? Warsiaska nawijka to swoista esencja charakteru stolycy. To przebojowość, humor i zaradność naszych rodaków. To wszystko to co sprawiło, że miasto wciąż trwa i się rozwija. Stowarzyszenie Gwara Warszawska chce zainteresować warszawiaków, zarówno tych rodowitych, jak i flancowanych, naszą mową. Ocalamy od zapomnienia język dawnej Warszawy i pokazujemy, że zasługuje on na uwagie.

Martyna Goździuk
Zawodowo przewodnik po Warszawie, specjalizujący się w dzielnicach prawobrzeżnych, szczególnie bliska jest jej Praga. Gwarę podsłuchała u sąsiadów, wychowując się na Targówku i tak się zaczęło. Szczególnie interesuje się językiem przedwojennej społeczności żydowskiej oraz jego wpływami w polszczyźnie.
Kocha Warszawę całym sercem, które – jak mówi – ma po prawej stronie, ale jeśli tylko ma sposobność, uwielbia podróżować na krańce świata i poznawać nowe kultury.
Od 2015 r. pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Gwara Warszawska.

WYKŁAD W RAMACH OBCHODÓW 370 URODZIN PRAGI

Home

WSTĘP WOLNY

Informacje o wykładzie na stronie POSUL: http://www.posul.waw.pl/2018/02/gwara-warszawska-Martyna-Gozdziuk.html

Wszystkie wykłady tu: http://www.posul.waw.pl/p/nadchodzacewyklady.htmlPOSUL Inne fabryki kosmetyczne na dawnej Pradze Z szaconkiem Panie Wiech – wykład o Stefanie Wiecheckim
POSUL Inne fabryki kosmetyczne na dawnej Pradze
Z szaconkiem Panie Wiech – wykład o Stefanie Wiecheckim

Reply