Bukartyk gra 16.12 nową płytę

16 grudnia 2017r. godzina 20.00


16,12


Zapraszamy na pierwszy z dwóch premierowych koncertów Piotra Bukartyka i Krzysztofa Kawałko.

Premierowych, ponieważ będziecie mogli po raz pierwszy usłyszeć materiał z najnowszej płyty Piotra Bukartyka pt. „Ja, wolny człowiek”. „Mamy zamiar zagrać ją w całości, od początku do końca. Będziecie pierwszymi, którzy to usłyszą” – mówi autor.

Dwóch, bo kolejnego dnia w tym samym miejscu, o tej samej porze odbędzie się drugi koncert Bukartyka z tym samym materiałem.

Nowa płyta do sklepów trafi już 8 grudnia, ale na koncercie też będzie dostępna. Będzie można również kupić autobiografię Piotra „Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży”.
Zapraszamy serdecznie 🙂

BILETY 35 zł.

Bilety do kupienia w kawiarni „To Się Wytnie” ul. Stalowa 46 oraz w kawiarni „4 PoKOJE” ul. Wileńska 19.

Rezerwacja biletów i kupno również po wysłaniu wiadomości na mail: tosiewytnie@protonmail.com oraz pod numerem 508970899 (sms). W wiadomości podać datę koncertu, imię i nazwisko oraz liczbę biletów. W wiadomości zwrotnej będzie potwierdzenie rezerwacji oraz numer konta.
Ilość miejsc ograniczona.

MIEJSCE
To Się Wytnie
Ul. Stalowa 46
03-429 Warszawa

Piotr Bukartyk

Urodził się w 1964 r. w Zielonej Górze. Wychował w Gorzowie Wlkp. Próbował studiować kulturoznawstwo na kilku uczelniach, ale jego wizja życiorysu Olivera Cromwella w wersji Hana Solo nie przekonywała wykładowców
i egzaminatorów. Zrezygnował więc z kariery naukowej i został grajkiem.

Wygrał niemal wszystkie konkursy na piosenki z tekstem włącznie
z Kabaretonem w Opolu, na który trafił zupełnie przypadkowo.

Napisał ponad 500 piosenek i nagrał osiem płyt. Ponieważ nie wszystkie okazały się finansowym sukcesem, próbował zarabiać na życie w możliwie najbliższy mu sposób. Wykreował lokalną odmianę łysego Vana Morrisona na deskach teatru Rampa, pisał kobiece opowiadania do gazet jako tajemnicza Mariola i prowadził program telewizyjny „Powrót Bardów”. Kiedy było naprawdę źle, dorabiał jako pomoc dentystyczna, sprzedawca przemycanych papierosów i wędzonych śledzi oraz konferansjer imprez masowych.

Kilkanaście lat temu zadomowił się w radiowej Trójce u boku Wojciecha Manna. Od tego czasu, co tydzień z czwartku na piątek pisze piosenkę-felieton, którą wykonuje z gitarą w porannej audycji. Jest stałym gościem Przystanku Woodstock, gdzie z Jurkiem Owsiakiem i tłumem młodych ludzi na scenie kończy festiwal swoją piosenką-hymnem
„Z tylu chmur”. Jego piosenki wziął na warsztat Jerzy Satanowski, tworząc muzyczny spektakl „Kaszana zdalnie sterowana” z udziałem takich wybitnych aktorów jak m. in. Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak, Dorota Osińska i Artur Barciś. Utwory Bukartyka chętnie wykonują tacy artyści jak: Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Grażyna Łobaszewska i Marek Dyjak.

Jak sam artysta mówi o sobie w książce „Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży” – jest dziś tym, kim jest, dzięki temu, że spotkał na swojej drodze takich mistrzów jak: Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski, Andrzej Waligórski, Jan Wołek, Wojciech Belon.

Najbardziej znane piosenki: „Dokąd się wybierasz”, „Kobiety jak te kwiaty”, „Durna miłość”, „Małgocha”, „Kup sobie psa”, ”Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, „Piosenka z praniem w tle” wykonywana z Katarzyną Groniec, „Prosto w nos” wykonywana z Magdą Umer i Arturem Andrusem, „Z tylu chmur” wykonywaną na zakończenie festiwalu Przystanek Woodstock.POSUL Karina Wojciechowska – Magiczna Warszawa Bukartyk gra 17.12 nową płytę
POSUL Karina Wojciechowska – Magiczna Warszawa
Bukartyk gra 17.12 nową płytę

Reply