Film „Prawykonanie x 3” reż. Maja Baczyńska, 30 min, Polska 2015

7 grudnia 2017 r. godzina 20.00


24254971_2015287498707550_3103620717387393800_o


Opowieść o trójce przyjaciół, młodych polskich kompozytorach o skrajnie różnych temperamentach, oraz o trzech symfonicznych premierach, kluczowych dla rozwoju ich kariery. Wojciech Błażejczyk, Tomasz Opałka oraz Ignacy Zalewski – poznajemy ich, kiedy przygotowują się do prawykonań swoich najnowszych utworów w ramach III edycji programu „Kompozytor-rezydent” Instytutu Muzyki i Tańca.

„Prawykonanie x 3” to jednak przede wszystkim przypowieść o wielkiej pasji, o niekończących się, artystycznych poszukiwaniach i wielkiej radości tworzenia.

* nagroda Radia Kielce za dźwięk w filmie dokumentalnym na Festiwalu Form Dokumentalnych „Nurt”

Maja Baczyńska:

Absolwentka Akademii Filmu i Telewizji i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, aktualnie doktorantka. Uczestniczka Programu Dokumentalnego DOK PRO 2013/2014 w Wajda School. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych ZAPA, Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i redaktor naczelna Presto filmowego. Autorka kilku etiud filmowych oraz filmu dokumentalnego „Miła, padnij!”. Od 2009 roku realizuje cykl filmów dokumentalnych „Portrety kompozytorów” (m.in. pierwszy w Polsce pełnometrażowy film dokumentalny o młodych kompozytorach muzyki współczesnej i filmowej – „Kilka pytań o słyszenie świata”). W 2013 roku założyła grupę filmową MUDO Music Documentaries (m.in. nagrodzone na Festiwalu Form Dokumentalnych „Nurt” – „Prawykonanie x 3” zrealizowane wraz z Instytutem Muzyki i Tańca). Filmy MUDO są pokazywane na festiwalach w Polsce i na świecie, a także emitowane w telewizji.

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z reżyserką, Mają Baczyńską oraz bohaterami, współorganizowaną z magazynem Presto filmowe. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Dźwięk okiem kamery”.

NA KONIEC PRZEWIDZIANE NIESPODZIANKI MIKOŁAJKOWE!

To Się Wytnie
ul. Stalowa 46
07.12.2017. godz. 20.00

Wstęp wolny
*
Cykl „Dźwięk okiem kamery”, czyli filmy dokumentalne poświęcone twórcom muzyki i ich muzycznym inspiracjom. Dokumenty prezentowane w ramach cyklu ukazują muzykę głównie polskich twórców w sposób kreatywny i uniwersalny, pozwalając zbliżyć się do tajemnicy życia danego artysty.
Autorką cyklu jest Maja Baczyńska, redaktor naczelna Presto filmowego, zastępca redaktor naczelnej w magazynie „Presto. Muzyka Film Sztuka”Premiera filmu „Obywatel” Lucidia. LIVE!
Premiera filmu „Obywatel”
Lucidia. LIVE!

Reply