Film „Samotność dźwięku” (Polska 2012) i spotkanie z reżyserem

23 listopada 2017 godzina 20.00


2


„Samotność dźwięku” (reż. Jacek Piotr Bławut, 30 min., Polska 2012):

Dokument przybliża postać mało znanego kompozytora – Tomasza Sikorskiego. Na jego życiu zaważyły czasy komunizmu, w których przyszło mu tworzyć. Brak wolności i możliwości odkrywania samego siebie oraz niezrozumienie jego twórczości przez środowiska artystyczne, odrzucające skrajną prostotę tej muzyki, odcisnęły na Sikorskim silne piętno. Film śledzi losy artysty, którego niebywały talent i ogromna wrażliwość szły w parze z osamotnieniem.

Jacek Piotr Bławut:
Urodzony w 1978 roku, Łodzianin. Absolwent kursu dokumentalnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Współautor scenariuszy filmów fabularnych: „Jeszcze nie wieczór”, „Sen motyla”, „Dzień czekolady”, „Hotel potworny”. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych. W 2011 roku zadebiutował fabularnym filmem krótkometrażowym „Jezioro”, a w 2012 filmem dokumentalnym „Samotność dźwięku”, który zdobył Srebrnego Lajkonika na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z reżyserem, Jackiem Piotrem Bławutem, współorganizowane z magazynem Presto filmowe. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Dźwięk okiem kamery”.

To Się Wytnie
ul. Stalowa 46
23.11. godz. 20.00

Wstęp wolny

Cykl „Dźwięk na ekranie”, czyli filmy dokumentalne poświęcone twórcom muzyki i ich muzycznym inspiracjom. Dokumenty prezentowane w ramach cyklu ukazują muzykę głównie polskich twórców w sposób kreatywny i uniwersalny, pozwalając zbliżyć się do tajemnicy życia danego artysty.
Autorką cyklu jest Maja Baczyńska, redaktor naczelna Presto filmowego, doktorantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, autorka m.in. filmu dokumentalnego „Kilka pytań o słyszenie świata” z cyklu „Portrety kompozytorów” oraz produkcji dla Instytutu Muzyki i Tańca, prezentowanych na festiwalach w Polsce i za granicą i emitowanych na antenie TVP Kultura. Zobacz więcejPOSUL ‎Lidia Sadkowska-Mokkas – Waszawa Tadeusza Konwickiego Koncert – W Klimatach Kate Bush w TSW
POSUL ‎Lidia Sadkowska-Mokkas – Waszawa Tadeusza Konwickiego
Koncert – W Klimatach Kate Bush w TSW

Reply