Wernisaż – malarstwo Indii Czajkowskiej. „Pomiędzy tu i teraz”

21 listopada 2017 godzina 20.00


o


„POMIĘDZY TU I TERAZ”
Przestrzeń jest nieograniczona, a wydaje się być podzielona. Jej podzielenie jest pozorne tak jak podzielenie czasu na teraz i kiedyś jest naszą iluzją. A jednak dzielimy czas jak i przestrzeń na „tu i tam”, „teraz i kiedyś”, zapatrzeni w te subiektywnie wybrane fragmenty.
Zakrzywienie przestrzeni stwarza światy w których żyjemy, te klaustrofobiczne, małe i te, w których czas płynie inaczej. Wirowanie ciał zakrzywia czasoprzestrzeń. Ludzkie, myślowe zakrzywienia przestrzeni także tworzą swoiste grawitacje, tempo upływu czasu, stwarzają ciężar obiektów i zamykają nas w obrębie jakiegoś Tutaj. Fascynuje mnie bycie pomiędzy. Miejsca czasu i przestrzeni zmieniające sens. I odległe, a jednak realne odniesienia do Przestrzeni, tej wyobrażonej bez linii granicznej i odkształceń. Jest to oczywiście tylko egzystencjalny, malarski flirt z teorią fizyki.
Zdanie do przemyślenia „czarna dziura jest obiektem, który znajduje się wewnątrz własnego horyzontu zdarzeń”

Wystawie towarzyszyć będzie premiera video Extreme, zrealizowanego do utworu do płyty Borderline (India Czajkowska& Kuba Lasocki, 2016, Audio Cave)

Wstęp wolny.

India Czajkowska
W dziedzinie malarstwa i rysunku jest głównie samoukiem, obecnie interesuje ją głównie malarstwo olejne. Ma za sobą trzy indywidualne wystawy, w Galerii Cocon (Milanówek), Palladium (Warszawa) i To Się Wytnie (2015)
Jest absolwentką Liceum Muzycznego w Łodzi i Wydziału Filozofii (UW). Działa jako kompozytorka,wokalistka i pianistka współtworząc różne projekty m.in.: Mermago, Tańce Snu, Artrance, Lost Fractals, Meru, Secretia, Ensemble Elektra. W roku 2008 nagrała solowy album COSMOSPIR (Hic Sunt Leones z Mediolanu).Porusza się głównie na pograniczu muzyki alternatywnej,eksperymentalnej, free jazzowej. Tworzy muzykę filmową i teatralną. Współpracowała m.in. z włoskim reżyserem Mauro John Capece, Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem, praskim teatrem Wytwórnia i teatrem Limen (butoh). Komponuje na składy kameralne jak i porusza się w przestrzeniach z użyciem elektroniki i niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Działa także w przedsięwzięciach performerskich, multimedialnych i spektaklach tańca.
http://www.indiaczajkowska.com/Koncert zespołu Fatamorgana POSUL ‎Lidia Sadkowska-Mokkas – Waszawa Tadeusza Konwickiego
Koncert zespołu Fatamorgana
POSUL ‎Lidia Sadkowska-Mokkas – Waszawa Tadeusza Konwickiego

Reply