Małe instrumenty – film dokumentalny Edyty Wróblewskiej

19 października 2017 godzina 20.00


2


Dokument o zespole muzycznym Małe Instrumenty i równocześnie opowieść o wielkiej pasji i miłości do świata dźwięków. Jesteśmy świadkami powstawania najnowszej, nietypowej płyty, umieszczonej w blaszanej, dziecięcej katarynce. Poznajemy magiczny świat lidera grupy, Pawła Romańczuka, pełen barwnych dźwięków wydobywających się z instrumentów, stworzonych z najróżniejszych przedmiotów: śrubek, nakrętek, dziecięcych zabawek. filmpolski.pl

Edyta Wróblewska – reżyserka, producentka. Absolwentka kursów Doc Pro i Studio Prób w Szkole Wajdy, Camerimage Film School, Szkoły Głównej Handlowej i Francuskiego Instytutu Zarządzania (dyplom MBA). Uczestniczka Berlinale Talent Campus. Od 2013 r. wykłada w Szkole Wajdy. Filmografia: 2017 – Zygmunt Hubner. Gra z rzeczywistością, doc. 63′ 2013 – Małe Instrumenty, doc. 28’ 2010 – Ala z Elemetarza, doc. 28’ 2008 – PRL de luxe, doc. 15’ 2007 – Podziemny Tygodnik Mazowsze, doc. 22’ 2004 – Kiedy będziesz?, doc. 26′

TRAILER:

https://www.youtube.com/watch?v=PeAqla1qMfw

Małe Instrumenty – 2013
dokument, 28′

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z reżyserką, Edytą Wróblewską, współorganizowane z magazynem Presto filmowe. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Dźwięk okiem kamery”.

To Się Wytnie
ul. Stalowa 46
19.10 godz. 20.00

Wstęp wolny

*

Cykl „Dźwięk na ekranie”, czyli filmy dokumentalne poświęcone twórcom muzyki i ich muzycznym inspiracjom. Dokumenty prezentowane w ramach cyklu ukazują muzykę głównie polskich twórców w sposób kreatywny i uniwersalny, pozwalając zbliżyć się do tajemnicy życia danego artysty.
Autorką cyklu jest Maja Baczyńska, redaktor naczelna Presto filmowego, doktorantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, autorka m.in. filmu dokumentalnego „Kilka pytań o słyszenie świata” z cyklu „Portrety kompozytorów” oraz produkcji dla Instytutu Muzyki i Tańca, prezentowanych na festiwalach w Polsce i za granicą i emitowanych na antenie TVP Kultura.‎Potok Słów – Nasze ostatnie słowo, czyli Inwazja Patosu 3/3 Wieczór Trivii w To Się Wytnie!
‎Potok Słów – Nasze ostatnie słowo, czyli Inwazja Patosu 3/3
Wieczór Trivii w To Się Wytnie!

Reply