Koniec Świata – pokaz filmu i spotkanie z Katrzyną Ślesicką

14 września 2017 godzina 20.00


kine


W ramach projektu KineDok. Lato – Jesień zapraszamy na pokaz filmu” Koniec Świata” i spotkanie z producentką Katarzyną Ślesicką, która opowie o kulisach powstania obrazu.

Koniec Świata to Kameralny, autorski film dokumentalny Moniki Pawluczuk, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc, podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością, chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają – często niepotrzebnie – pogotowie, jeszcze inni dzwonią do radia, gdzie prowadzący zadaje pytanie o koniec świata – co on znaczy dla każdego z nas z osobna. Opowiadają o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem drobnych, wręcz zabawnych. Zauważalna i poruszająca jest ich wielka potrzeba rozmowy, bycia wysłuchanym, potrzeba bycia z kimś obok. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań. – filmpolski.pl

Katarzyna Ślesicka to producentka wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych. Były wieloletni dyrektor wykonawczy Wajda Film School, współzałożycielka (wraz z Adamem Ślesickim) i dyrektorka DOC LAB POLAND, wiceprezes zarządu Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego.

Spotkanie poprowadzi Lukrecja Jaszewska.

Koniec Świata
reż. Monika Pawluczuk | Polska 2015 | 40′
14.09.2017 godz 20:00

Wstęp wolnyTrivia Trzynastego! Festiwal Filmów Przedwojennych „w Starym Kinie”
Trivia Trzynastego!
Festiwal Filmów Przedwojennych „w Starym Kinie”

Reply