POSUL Geologia Wisły (wykład) – Elżbieta Laszczka

10 kwietnia 2017 godzina 19.30


06.04


Wisła, największa polska rzeka, przepływa przez Warszawę dzieląc ją na dwie części – wielkomiejską – lewobrzeżną, i praską -prawobrzeżną. Wciąż jest nieuregulowana. Z brzegami porośniętymi krzakami, złocistymi łachami piasku i świergotem niezliczonych ptasząt stanowi największy skarb Warszawy.
Ale Wisła może być groźna, może odbierać wysoką, powodziową falą to co do niej nie należy. Zmieniała swoje koryto, odcinała szerokie połacie lądu aby potem z powrotem scalić je z miastem. Ślady takich katastrof możemy znaleźć odbywając wędrówkę po parkach i ulicach prawobrzeżnej Warszawy, niejako przy okazji cofając się ponad 500 lat wstecz.
(Wykład będzie uzupełniony wycieczką po brzegach Wisły w którąś z majowych sobót lub niedziel, prosimy śledzić stronę www.POSUL.WAW.PL)Elżbieta Laszczka
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Geologii oraz Geografii Regionalnej, studia Podyplomowe: Pedagogika i Geoturystyka (UW), Biologia (Politechnika Radomska). Pracowała przy odwiercaniu studni głębinowych (7 lat), ma państwowe uprawnienia hydrogeologiczne, przez kilka lat pracowała w Państwowych Wydawnictwach Geologicznych jako redaktor. Jest pedagogiem, ma za sobą22 lata pracy w Technikum Geologicznym w Warszawie, gdzie stworzyła liczne programy autorskie, organizowała wyjazdy i ćwiczenia terenowe w Górach Świętokrzyskich, Sudetach, Mazowszu. Od dwóch lat jest licencjonowany przewodnikiem warszawskim. „Pozytywnie zakręcona” – mówi o sobie.
Link do wydarzenia na stronach POSUL: http://www.posul.waw.pl/2017/04/elzbieta-laszczka-geologia-wisly.html

Program najbliższych wykładów: http://www.posul.waw.pl/p/nadchodzacewyklady.htmlPOSUL Zbigniew Muszyński: Warszawskie cepry pod Giewontem POSUL‎ Wykład Igora Strojeckiego – Julian Ochorowicz na tle Warszawy
POSUL Zbigniew Muszyński: Warszawskie cepry pod Giewontem
POSUL‎ Wykład Igora Strojeckiego – Julian Ochorowicz na tle Warszawy

Reply