Urodziny Pragi w TSW i okolicach.

10 -12 luty 2017


10.02.17 1


Zbliżają się 369 Urodziny Pragi, czyli rocznica nadania Pradze praw miejskich przez króla Władysława IV.
Atrakcji w całej dzielnicy będzie wiele a wszystko koordynują organizacje pozarządowe.
My zapraszamy na to co w najbliższy weekend będzie się działo w TSW i po sąsiedzku.

W piątek 10.02
godz 19.00
Koncert zespołu Teściowa Śpiewa. Jak sami o sobie mówią – „Teściowa i zięć kleją warszawsko-folkową nutę z mocnym odniesieniem do współczesności w warstwie tekstowej. Jednym słowem muzyczne naturszczyki”.
Miejsce: Klubokawiarnia To Się Wytnie, Stalowa 46

Sobota 11.02
Godz 12.00
Główna atrakcja urodzin czyli wspólne odśpiewanie „Chodź na Pragę”. Muzykowanie dla małych i dużych przy akompaniamencie Kapeli Praskiej.
Poza tym WIELKA LOTERIA URODZINOWA z nagrodami i pyszne poczęstunki.
Miejsce: teren byłego bazaru Pachulskiego, Stalowa róg Czynszowej.

Niedziela 12.02
godz 16.00
Wykłąd: „Nasze ulice – pochodzenie nazw, patroni, historie.” Przechadzając się ulicami Pragi znajdziemy nazwy ulic dość oczywiste choć bardzo stare jak Ząbkowska (prowadząca do Ząbek). To jasne! Ale mijamy też ulice z mniej oczywistymi nazwami i wtedy w głowie pojawia się pytanie: skąd ta nazwa? Jakie ulice zostawili nam Rosjanie? Czym się różni jastrząb od sokoła i co to ma do rzeczy? Z którego winkla gapi się na nas Profesor od gwary warszawskiej? Dlaczego nowym mieszkańcom nie podoba się ulica Krowia? Jakie panienki pamięta ulica Panieńska? Co Jan Zamoyski od Zamościa miał wspólnego z Pragą? Gdzie ten Ratusz na Ratuszowej? Może mój wykład odpowie na pytania, które zadajecie sobie od dawna. -Martyna Goździuk, przewodnik po Warszawie, specjalizujący się w prawym brzegu.
Miejsce: Klubokawiarnia To Się Wytnie, Stalowa 46

godz. 18.00
Wykład: „Korepetycje z rewitalizacji”
Co to dokładnie jest rewitalizacja i w jakich obszarach poza remontami budynków możemy spodziewać się zmian? Co zyska dzielnica i kiedy to wszystko może nastąpić.
Wykład poprowadzi Piotr Stryczyński z Towarzystwa Przyjaciół Pragi.
Miejsce: Klubokawiarnia To Się Wytnie, Stalowa 46

Pełny program urodzinowych atrakcji na Pradze można znaleźć tutaj: https://web.facebook.com/events/324460981283435/?active_tab=discussionPOSUL‎ Karol Bulski – Praga jako plener filmow fabularnych Koncert: Teściowa Śpiewa
POSUL‎ Karol Bulski – Praga jako plener filmow fabularnych
Koncert: Teściowa Śpiewa

Reply