Igor Strojecki-Pierwsza wielka wystawa fotograficzna w Warszawie

23 stycznia 2017 godzina 20.15


16002910_603455409855633_3660714212784799723_n


W warszawskim ratuszu od 21 września 1901 roku można było oglądać pierwszą i bardzo interesującą wystawę fotografii. Były na niej najróżniejsze zdjęcia – przestawiające Warszawę i dalekie kraje, portrety i martwe natury, zdjęcia pozowane i reportażowe. Brały w niej udział warszawskie atelier fotograficzne i – jak byśmy to dziś określili – freelancerzy i amatorzy. Można było tez zobaczyć sprzęt fotograficzny, prezentowano filmy, odbywały się koncerty. Wystawa budziła ogromne zainteresowanie mieszkańców naszego miasta, wielokrotnie pisała o niej prasa, frekwencja biła wszelkie rekordy, przedłużono czas trwania wystawy do pełnego miesiąca. Na wykładzie usłyszymy o samej wystawie, o zdjęciach i o artystach, którzy zdjęcia na nią nadesłali.

Igor Strojecki – pasjonat genealogii, publicysta, varsavianista. Z zapałem przywraca pamięć o swoich niezwykłych przodkach, m.in. aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, psychologu i wynalazcy Julianie Ochorowiczu oraz pradziadku Leonie Barszczewskim. Jest autorem licznych artykułów o słynnym fotografie Samarkandy, katalogów towarzyszących wystawom oraz obszernego hasła do słownika biograficznego. Jest także autorem i inicjatorem wielu wystaw poświęconych wyżej wspomnianym przodkom, prezentowanych w muzeach i instytucjach kultury w całej Polsce.

Link do wydarzenia na stronie Praskiego Otwartego Samozwańczego Uniwersytetu Latającego
http://www.posul.waw.pl/2017/01/igor-strojecki-pierwsza-wielka-wystawa.htmlSkye Steele /USA/ – koncert w To Się Wytnie Aneta Prymaka – Bieżeństwo 1915 zapomniane uchodźstwo
Skye Steele /USA/ – koncert w To Się Wytnie
Aneta Prymaka – Bieżeństwo 1915 zapomniane uchodźstwo

Reply