Wernisaż malarstwa Wojtka Strzeszewskiego

12 stycznia 2017 godzina 20.00


12-01


Wojtek Strzeszewski urodził się 5 stycznia1989 roku w Działdowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest autor kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych głównie w obrębie macierzystej uczelni.
Przełomowa okazała się dla niego wystawa w Londynie w 2013 roku, gdzie został zauważony w środowisku malarskim. Jednakże wyjazd do Londynu przyniósł także efekt niekorzystny gdyż Wojtek stracił tam około 40 obrazów, które były efektem 3, 4 lat jego pracy.

Wystawa, która organizujemy składa się głównie z obrazów „odzyskanych” po nieszczęśliwych przygodach młodego malarza. Będzie ich około piętnastu.

Obrazy charakteryzuje przede wszystkim podejście do koloru i zatarcie szeroko pojętej jednolitej formy. Są to różnie opowieści o różnych wydarzeniach z życia artysty ubrane w malarską formę, które, jak mawia sam autor, „bronić powinny się bez słów” …

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w czwartek 12 stycznia 2017 w kawiarni „To się wytnie” na ulicy Stalowej 46 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy.Zbigniew Muszyński: Chełmska 21-Dzieje Polskiej Kroniki Filmowej Pokojowy Patrol Kolędniczy zaprasza! Noworoczne muzykowanie w TSW
Zbigniew Muszyński: Chełmska 21-Dzieje Polskiej Kroniki Filmowej
Pokojowy Patrol Kolędniczy zaprasza! Noworoczne muzykowanie w TSW

Reply