Klub książki – Traktat o łuskaniu fasoli

27 listopada 2016 godzina 15.00


27-11


„Traktat o łuskaniu fasoli” to monolog o życiu. Opowieść bezimiennego narratora płynie jak rzeka, zmieniająca rytm, wpadająca w meandry, ale zawsze powracająca do pierwotnego biegu. Tajemniczy słuchacz jest odbiorcą rozprawy o życiu naznaczonym traumą i obciążonym brzemieniem tragicznych wydarzeń polskiej historii, o dzieciństwie, przemijaniu, przeznaczeniu, marzeniach i tęsknotach. Mimo osobistego charakteru opowieści jest ona w pełni uniwersalna i pomaga dostrzec prawdy, które są obecne w życiu każdego z nas.

Książka nagrodzona Nagrodą Literacką NIKE 2007 oraz Nagrodą Literacką Gdynia 2007, uznana przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jako „książka roku 2006”. „Traktat o łuskaniu fasoli” został również wybrany przez słuchaczy Programu Drugiego Polskiego Radia książką ćwierćwiecza z okazji 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w historii Polski.

Jesteśmy grupą, która kocha książki i ma potrzebę dyskutowania o nich. Nie jesteśmy ekspertami, nie spotykamy się na wykład lub w celu dokonania fachowej analizy dzieła. Mamy zamiar wymieniać się osobistymi opiniami, spierać się o to, co nam się podobało, a co nie przypadło do naszego gustu, dzielić się własnymi emocjami, odczytaniami i interpretacjami. Zapraszamy na spotkanie wszystkich otwartych na rozmowy o literaturze i nowe czytelnicze doświadczenia.Koncert Andrzej Rozen (indie-folk) / Agata Karczewska (folk) Peerel oczami prażanina – wykład Bogusława Homickiego
Koncert Andrzej Rozen (indie-folk) / Agata Karczewska (folk)
Peerel oczami prażanina – wykład Bogusława Homickiego

Reply