22.07 Koncert – Olandra, projekt Aleksandry Woźniak

22 lipca 2016 godzina 21.00


olandran


Olandra to projekt Oli Woźniak: wokalistki, piosenko-pisarki, producentki, dziewczyny z pianinem i gitarą w tle.

Muzyka Oli stanowi kontrpropozycję do tego, co zwykle można usłyszeć w popularnych stacjach radiowych. Czerpie z różnych gatunków muzycznych broniąc się przed zaszufladkowaniem. Czuć w niej zarówno oddech muzyki skandynawskiej, szczyptę jazzu, jak i nawiązania do niespiesznych, akustycznych brzmień. Dziennikarze muzyczni opisują ją jako dream pop czy też indie-folk, Olę porównując do takich wokalistek jak Regina Spektor, Kate Bush czy Tori Amos.

Olandra udowadnia, że w muzyce nie zawsze chodzi o to, żeby było dużo i głośno. Czasami wystarczy prosto i delikatnie. Najważniejsze są dla niej autentyzm i emocje, więc stara się pisać w taki sposób, żeby jej muzyka „poruszała duszę”.

Po kilkumiesięcznej przerwie na napisanie nowego materiału, który znajdzie się na debiutanckim albumie, Ola rusza w trasę, aby sprawdzić jak spodoba się on publiczności.

Olandra grała w wielu warszawskich klubach takich jak Chłodna 25, Wypieki Kultury, Towarzyska. Wraz ze smyczkowym duo występowała też w ramach serii międzynarodowych koncertów Sofar Sounds (Warsaw) oraz supportowała m.in. Julię Marcell w prestiżowym poznańskim klubie Blue Note.

„(…) głos, fortepian i wręcz niebezpieczne zagęszczenie piękna na sekundę.” FDK

„Utwory Olandry są wyjątkowe. Prosto i konkretnie. Melancholijny wokal oraz subtelne pianino to znakomite połączenie, które umożliwia stworzenie naprawdę poetyckiej kompozycji (…) Głos Olandry wybija się ponad przeciętność. Bardzo wzruszający, wzniosły, przenikający. Przy takim wokalu chce się spędzać długie, zimowe wieczory.” Swallowing the decibles

www.soundcloud.com/olandra
www.facebook.com/olandramusicWernisaż Krystyny Źrałek „Poświęcenie. Opowieści z morskiego dna” 22 lipca Koncert Amy Schmidt. Indie folk prosto z USA
Wernisaż Krystyny Źrałek „Poświęcenie. Opowieści z morskiego dna” 22 lipca
Koncert Amy Schmidt. Indie folk prosto z USA

Reply