Wernisaż Krystyny Źrałek „Poświęcenie. Opowieści z morskiego dna” 22 lipca

22 lipca 2016 godzina 20.00


wernisaż krysia_n


“Jeszcze raz spojrzała na księcia matowymi oczami, wskoczyła do morza i poczuła, jak zamienia się w morską pianę.”

“Poświęcenie – opowieści z morskiego dna” jest cyklem obrazów będących malarską interpretacją baśni H.Ch Andersena “Mała Syrenka”.

Jest to historia nieszczęśliwej miłości, w której bohaterka poświęca swoje życie by zdobyć serce Księcia. Obrazy są próbą przedstawienia psychologicznego portretu Syrenki – Kobiety, która kocha za bardzo. Staram się odkryć jej uczucia, zastanawiam się jak to jest zatracać się, przestawać istnieć, czy nie ma w tym też jakieś skrywanej przyjemności? Obrazy są fantazjami na temat tego co się dzieje w pałacu Księcia. Jak daleko Syrenka może się posunąć by zasłużyć na miłość Księcia? Jak bardzo jest gotowa się poświęcić, zatracić w imię miłości? Jakimi grami go zabawia? Czy jej poświęcenie nie ma czegoś ze świętości?

Krystyna Źrałek urodzona w Katowicach. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2003-2008). Malarstwo ukończyła w pracowni prof. Pawła Michalaka. Zawodowo zajmuje się wykonywaniem wizualizacji 3D projektów wnętrz.

Kuratorem wystawy jest Maja Hutnik.

www.bambula.plKineDok – Wyspa niedźwiedzia, 2014 Norwegia 22.07 Koncert – Olandra, projekt Aleksandry Woźniak
KineDok – Wyspa niedźwiedzia, 2014 Norwegia
22.07 Koncert – Olandra, projekt Aleksandry Woźniak

Reply