Orient Express – Ula Stosio & Adam Rozenman

11 czerwca 2016 godzina 20.00


13335696_10206678973190095_6797880109216246954_n


Ula Stosio – gitary, looper
Adam Rozenman – perkusjonalia, wave drum


Bilety – Donation Box (wpłaty dobrowolne)

Szukacie oddechu, prawdy, chcecie zobaczyć jak w pojedynczej nucie światło odbija się jak w kropli deszczu? Koniecznie posłuchajcie płyty „Guitar Revolta” i wybierzcie się na koncert Urszuli Stosio.
Magazyn Gitarzysta, XII / 2015

Urszula Stosio jest gitarzystką uniwersalną, która potrafi z równą sobie pasją zagrać drapieżny riff jak i liryczną solówkę, traktując preferencje słuchacza z salonowym wyczuciem. Bazą dla jej twórczości jest szeroko rozumiana muzyka Fusion, kolaborująca często z eksperymentem oraz modnym etno-jazzem.
Jej przestrzenne myślenie o formie muzycznej pozwala perfekcyjnie zatopić się w świat takich mistrzów gatunku jak: Peder af Ugglasc www.pederafugglas.se czy Pat Metheny, którego artystka wymienia w charakterze swojego gitarowego mentora. Jej osobista wizja muzyki jest styczna z harmonią życia, którą celebruje w skromny sposób nie wykazując wobec egzystencji roszczeniowej postawy. Jest zatem świadomą minimalistką, co dodatkowo wzmacnia jej muzyczny przekaz nadając mu niezbędnej w dzisiejszych czasach tajemniczości i wyjątkowości. Nie bez znaczenia dla rozwoju jej muzyczna osobowość były liczne podróże po krajach Azji w poszukiwaniu źródeł muzyki wschodu, które w efekcie przyniosły nowe harmonie, pociągając też za sobą egzotyczne instrumentarium jak np. saz, ud i cumbus. Na rodzimym rynku muzycznym Urszula Stosio ma udokumentowaną udaną współpracę z Renatą Przemyk, Karoliną Skrzyńską, The Dolls, Karpaty Magiczne, Miss Understood, Orientalny Punkt G. i z Magdą Piskorczyk.POSUL: Grodzisk na Białołęce, Piotr Otrębski POSUL: Kamionek Milowy – o rewitalizacji warsztatów rzemieślniczych na Kamionku
POSUL: Grodzisk na Białołęce, Piotr Otrębski
POSUL: Kamionek Milowy – o rewitalizacji warsztatów rzemieślniczych na Kamionku

Reply