Morskie opowieści. Angielskie i szkockie ballady.

15 czerwca 2016, godzina 20.00


Morskie opowieści


Zapraszamy na spotkanie z opowieściami i pieśniami przesiąkniętymi zapachem morza. Szymon opowie historie z mórz bliskich i dalekich, Witek zaśpiewa angielskie i szkockie ballady a razem z przybyłymi pośpiewamy znane wszystkim szanty.
Program powstał jako propozycja dla przedszkolaków, ale uznaliśmy, że jest tak fajny, że warto go rozbudować i pokazać starszej publiczności. Zatem kotwica w górę i płyniemy.

Miejsce zacne, piwo i rum w barze są a dla artystów zrzuta do kapelusza.

Szymon Góralczyk
opowiadacz, zajmuje się opowiadaniem baśni i legend z różnych zakątków świata. Wszystko zaczęło się od książek Tolkiena, tak trafił na mity nordyckie i baśnie skandynawskie, od których rozpoczęła się jego pasja związana z opowieściami. Mimo, że rozszerza swoje poszukiwania, nadal najbardziej fascynuje go magiczna Północ i ludy ją zamieszkujące. Oprócz opowieści nieodłączne jest dla niego poznawanie kultur ludów układających owe opowieści, ich sposobu życia, wierzeń, muzyki. Założyciel grupy Karawana Opowieści, z którą podróżuje i snuje opowieści dla dorosłych i dla dzieci.

Witold Roy Zalewski
śpiewak i multiinstrumentalista. gra m.in. na akordeonie, gitarze i bębnach. Laureat II nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Od wielu lat poznaje i wykonuje tradycyjne pieśni polskie, ukraińskie i anglojęzyczne.
Współtworzy m. in. Karawanę Opowieści oraz Projekt Daorientacja.

 

Wydarzenie

https://www.facebook.com/events/1166935356671275/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1464424111598112One night at Stalowa (1) POSUL: Grodzisk na Białołęce, Piotr Otrębski
One night at Stalowa (1)
POSUL: Grodzisk na Białołęce, Piotr Otrębski

Reply