KineDok: „Matki i córki”, reż. Ivana Hucíková; „Nowy świat”, reż. Tereza Michalova

21 kwietnia 2016 godzina 20.30


kinedok1


To Się Wytnie we współpracy Krakowską Fundacją Filmową zapraszają do udziału w projekcie KineDok Polska, który realizowany jest w 25 miejscach w Polsce.

Raz w miesiącu będziemy Was zapraszać na projekcje najlepszych europejskich filmów dokumentalnych, pokazywanych i nagradzanych na festiwalach filmowych.
Udział w seansach jest bezpłatny.

Tym razem zaprezentujemy dwa filmy produkcji słowackiej:

godz. 20:30
„Matky a dcéry” (Matki i córki) 2015
reż. Ivana Hucíková

godz. 21:00
„Nový svet” (Nowy świat) 2015
reż. Tereza Michalová

„Matki i córki” to krótkometrażowy dokument o rodzinie złożonej wyłącznie z kobiet – trzech dorosłych i jednej dziewczynki – żyjących w niewielkiej wiosce na północy Słowacji. Film pokazuje codzienne życie matek i córek, które doskonale się znają, kochają, ale też do pewnego stopnia nienawidzą. Ich indywidualne cechy jak i historie życiowe są do siebie bardzo podobne, co nasuwa pytanie w jakim stopniu nasz los dziedziczymy po rodzicach?

„Nowy świat”
Historia samotnej kobiety żyjącej w opuszczonym domu, zmagającej się z zaburzeniem osobowości i wynikającymi z niego ograniczeniami. Anna stopniowo traci zarówno swój dobytek, jak i nadzieję na powrót do normalnego życia. Jedynymi osobami łączącymi bohaterkę ze światem zewnętrznym jest jej dawny przyjaciel Laco oraz jej kuzynka. Czy ich troska o Annę jest szczera, czy też może obiektem ich zainteresowania jest jej majątek?

Projekcje z poskimi napisami.
Wstęp wolny.POSUL: Grzegorz Mika – Prawy Brzeg w dwudziestoleciu międzywojennym. Stulecie Wielkiej Warszawy LET THE THUGS BARK. Streetghosts In Concert.
POSUL: Grzegorz Mika – Prawy Brzeg w dwudziestoleciu międzywojennym. Stulecie Wielkiej Warszawy
LET THE THUGS BARK. Streetghosts In Concert.

Reply