POSUL: Starożytności warszawskie, czyli archeologia o czasach przed Warsem, Sawą i Syreną

4 kwietnia 2016 godzina 19.00


posuln


W ramach wykładu o „starożytnej Warszawie” podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie, jaka była przedwarszawska historia ziem zajmowanych obecnie przez Miasto Stołeczne. Metodologicznie prehistorię Warszawy spróbujemy prześledzić od ogółu do szczegółu. To jest od świadectw archeologicznych o identyfikowanych i nieidentyfikowanych etnicznie kulturach tego obszaru, przez wyobrażenia antycznych autorów na temat ziem obecnej Polski i okolic Warszawy aż po średniowieczną historię (do XIV w.) interesującego nas obszaru. Na koniec spróbujmy zgłębić zawiłości procesu formowania się Warszawy z mniejszych osad, zakładanych na jej dzisiejszym obszarze.

Nasz wykładowca Ernest Frankowski (wychowany na Gocławiu) jest doradcą podatkowym w jednej z czterech największych na świecie firm doradczych. Studiuje historię. Ponadto jest informatykiem, wykorzystującym swoją wiedzę podatkową w tworzeniu oprogramowania finansowego.

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016, godz. 19 z hakiem 😉
To Się Wytnie, Warszawa ul. Stalowa 46

Wstęp wolnyTechGeek 1 kwietnia o godzinie 18:00 Wernisaż malarstwa Heleny Wawrzeniuk „Obiecujący artysta sprzeda tanio obrazy”
TechGeek 1 kwietnia o godzinie 18:00
Wernisaż malarstwa Heleny Wawrzeniuk „Obiecujący artysta sprzeda tanio obrazy”

Reply