KineDok 2016 Twórcy międzynarodowego kina dokumentalnego w To Się Wytnie

Miedzynarodowy klub filmowy


To Się Wytnie we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową zapraszają do udziału w projekcie KineDok, który realizowany jest w 25 miejscach w Polsce. Raz w miesiącu będziemy Was zapraszać na projekcje najlepszych europejskich filmów dokumentalnych, pokazywanych i nagradzanych na festiwalach filmowych.
Udział w seansach jest bezpłatny.
KineDok to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego.  Zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.

KineDok to doświadczenie, które wychodzi poza tradycyjne ramy sali kinowej aby zagościć w lokalnym klubie, kawiarni, czy galerii sztuki. Projekt umożliwia obejrzenie dokumentów na dużym ekranie oraz spotkanie z twórcami filmów i ich bohaterami w nieformalnym, kameralnym otoczeniu i porozmawianie z nimi przy kawie. W ramach tej alternatywnej platformy dystrybucji w Klubokawiarni To Się Wytnie (Praga Północ, Warszawa) nieodpłatnie dla publiczności będą pokazywane filmy wybrane przez ekspertów KineDok.  W ciągu roku obejrzymy tu ponad 10 europejskich filmów dokumentalnych z wszystkich krajów biorących udział w projekcie.  Głównym organizatorem KineDok jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Katalog online projektu na 2016 będzie obejmował 15 filmów dokumentalnych środkowo- i wschodnioeuropejskich wyświetlanych w ponad 20 lokalizacjach w każdym z krajów biorących udział w projekcie.

 

WSTĘP WOLNY!

 

Wydarzenie na FB

Społeczność KineDok

 

 Koncert: ballad i pieśni dziadowskich KineDok 2016: „Na zakręcie” reż. Gábor Hörcher (Węgry 2014)
Koncert: ballad i pieśni dziadowskich
KineDok 2016: „Na zakręcie” reż. Gábor Hörcher (Węgry 2014)

Reply