Wernisaż malarstwa (VERNISSAGE) India Czajkowska – Ultramaryna, Skrawki


12346596_10203678909293852_4167241877214869618_n


Ultramaryna. Skrawki
Ultramaryna ­ powracający prześwit między fragmentami „dzisiaj”.
Fragmenty przemijają bezustannie i nieco zbędne wydaje się ich zatrzymywanie, ale bez nich, zarówno dziś jak i wczoraj byłoby przezroczyste. Czasem Ultramaryna dominuje, wykracza poza skrawki i przejawia się totalnie.
Vernissage. ULTRAMARINE. SNIPPETS
Ultramarine – a recurring gap between fragments of „today”. The fragments continuously slip by and it seems somewhat useless to stop them.But without them both „today” and „yesterday” would be transparent. Sometimes Ultramarine dominates, transcending beyond the snippets, and manifesting itself in its totality
Ta skromna wystawa jest moim powrotem do malarstwa po długim czasie, w którym zajmowałam się głównie muzyką. Przedstawia cykl małych obrazów, których urywkowa impresyjność dotyczy jednak istotnego dla mnie czasu i mojego wewnętrznego procesu. Potok „skrawków” zastanych w różnych tu i teraz, które przepłynęły przeze mnie jest do pewnego stopnia akcydentalny. I zarazem znaczący, jako całość. Tym razem odeszłam od surrealistycznych wizji dominujących w moich wcześniejszych pracach i zatrzymałam się właśnie na „skrawkach”. Nieoczekiwanie dla mnie, sekwencja nowych obrazków znalazła dopełnienie w moim starym obrazie :Magazyn kosmicznego cienia, który dołączył do wystawy jako swoisty komentarz do tego, co wybrzmiewa w Skrawkach.

Wystawę będzie można oglądać do 22 stycznia 2016. Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/405000933042416/

Bio

India Czajkowska

W dziedzinie malarstwa i rysunku jest samoukiem, obecnie interesuje ją głównie malarstwo olejne. Ma za sobą dwie indywidualne wystawy, w Galerii Cocon (Milanówek) i w Palladium (Warszawa)

Jest absolwentka Liceum Muzycznego w Łodzi i Wydziału Filozofii (UW)
Występuje na scenie muzycznej jako wokalistka i pianistka współtworząc różne projekty m.in.: Mermago, Tańce Snu, Artrance, Lost Fractals, Meru, Secretia, Ensemle Elektra. W roku 2008 nagrała solowy album COSMOSPIR (Hic Sunt Leones z Mediolanu).Porusza się głównie na pograniczu muzyki eksperymentalnej, post­klasycznej i free jazzowej. Od lat tworzy muzykę filmową i teatralną. Współpracowała m.in. z włoskim reżyserem Mauro John Capece, Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem, praskim teatrem Wytwórnia i teatrem Limen (butoh).
Komponuje na składy kameralne jak i porusza się w przestrzeniach z użyciem elektroniki i niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Działa także w przedsięwzięciach performerskich, multimedialnych i spektaklach tańca.Kulturalna Włóczęga: Kuba w To Się Wytnie Koncert – Funkasanki
Kulturalna Włóczęga: Kuba w To Się Wytnie
Koncert – Funkasanki

Reply