Kulturalna Włóczęga: UKRAINA

25 kwietnia 2015, godzina 17.30


10944841_1625444547691849_9000251865400705279_n


Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Kulturalna Włóczęga z TSW.

Zaczynamy od naszego sąsiada Ukrainy. W programie spotkanie z Ukraińską Kulturą, quiz wiedzy o Ukrainie z nagrodami i koncert. A potem, tradycyjnie rozmowy i tańce do białego rana. Startujemy o 17.30 25 kwietnia 2015 r.

Program:
Okiem podróżnika
Literatura, której jeszcze nie znamy
Kultura, daleka czy bliska?
Kuchnia przez nas pożądana a jeszcze nie znana
Koncert

Szczegóły wkrótce. Zapraszamy serdecznie jeśli chcecie poznać bliżej ten kraj i jego mieszkańców!

Ласкаво просимо на першу зустріч з циклу Культурне блукання з TSW. Розпочинаємо від нашого сусіда України. В програмі зустріч з українською культурою, вікторина знань про Україну з нагородами і концерт. А пізніше, традиційні розмови і танці до світанку. Починаємо о 17:30, в суботу 25 квітня.

Програма:
Оком мандрівника
Література, якої ще не знаємо
Культура: далека чи близька?
Кухня бажана нами й ще непізнана
Концерт

Подробиці незабаром. Ласкаво просимо, якщо хочете пізнати ближче цю країну та її жителів!

————————————————————————

Aktualny program na najbliższą sobotę.

17:30 KULTURA – daleka czy bliska?

Filmy krótkometrażowe przedstawi Oleksii Teliuk – pochodzi z okolic Kijowa, studiował filmoznawstwo w Kijowie. Jest stałym wolontariuszem Ruchu ATD Czwarty Świat Polska, który jest częścią międzynarodowego ruchu charakterze apolitycznym i bez przynależności religijnej. Ruch walczy o prawa człowieka, a zwłaszcza o zapewnienie dostępu do praw osobom najuboższym. Posiada status konsultacyjny przy UNICEF, UNESCO, Radzie Europy oraz Radzie Gospodarczej i Społecznej Narodów Zjednoczonych (ECOSOC)

18:30 OKIEM PODRÓŻNIKA

„Okiem dziennikarza” Alicja Maliszewska – socjolog i kulturoznawca. Obecnie doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Lingwistyki Stosownej. Zajmuje się badaniem tożsamości oraz pamięci społecznej mniejszości ukraińskiej w Polsce. Interesuje się literaturą, kulturą ukraińską, a także współczesnym i społecznymi przeobrażeniami, które dzieją się w tym kraju.

„Ukraina w drodze: między Zachodem a Wschodem” Tomasz Wojciechowski – mieszkaniec Warszawy. Studiował filologię ukraińską na UW. Podczas studiów i realizacji prac badawczych wiele razy odwiedzał Ukrainę. Mieszkał rok w Winnicy jako wolontariusz, gdzie uczył języka polskiego i organizował wydarzenia kulturalne. Obecnie pracuje w Warszawie i jest związany ze środowiskiem ukraińskiej diaspory.

19:10 LITERATURA, której jeszcze nie znamy

„Przegląd współczesnej poezji ukraińskiej” w wykonaniu teatru Błękitny Okręt – członkowie Literacko-Teatralnego Koła Naukowego „Synij Korabel” (Biały Okręt) z Filologii Ukraińskiej UW działający pod kierownictwem prof. dr hab. Walentyny Sobol, przedstawią wiersze nieznanych, współczesnych ukraińskich poetów. Wiersze zostały przygotowane w języku polskim oraz w języku ukraińskim.

20:00 QUIZ WIEDZY o Ukrainie z nagrodami!

20:30 KONCERTY
Scena otwarta także dla odważnych!
ZABAWA przy muzyce nie tylko ukraińskiej do rana.

Przez cały czas trwania imprezy czeka na Was poczęstunek.
Nie zabraknie barszczu ukraińskiego;)
Oczywiście zapewniamy atrakcyjne promocje ukraińskiego alkoholu!

Друзі! Przyjaciele!
Przybywajcie z rodzinami i przyjaciółmi!

—————————————————————————

Zaczniemy od filmów krótkometrażowych.
Zobaczymy Mizh Namy (Między Nami) z 2013 (24 minuty) i Viddalik (Od Dala) z 2014 (12 minut) w reżyserii Kateryny Hornostai.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/805884922839704/

 Otwarcie nowego miejsca na Pradze Północ Wystawa: Jarosław Radel – malarstwo figuratywne
Otwarcie nowego miejsca na Pradze Północ
Wystawa: Jarosław Radel – malarstwo figuratywne

Reply